Regulamin


Polityka Organizowania Szkoleń (regulamin) w OSZ „OPERATOR”

Data publikacji: 26.04.2023. Data aktualizacji: 26.04.2023


§ 1

Postanowienia ogólne


1.    Wszystkie szkolenia dostępne na stronie www.operator-osz.pl organizuje Ośrodek Szkolenia Zawodowego „OPERATOR”, z siedzibą w Rzeszowie, kod pocztowy 35-234 przy ul. Trembeckiego 11 B, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pod numerem ewidencyjnym 2.18/00064/2019 zwana w dalszym ciągu niniejszej Polityki Organizowania Szkoleń (regulaminu) Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR (OSZ Operator).
2.    Przepisy niniejszej Polityki Organizowania Szkoleń (regulaminu) stanowią integralną część zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu i obowiązują wszystkich Uczestników.

3.    Szkolenia otwarte to szkolenia w zakresach i terminach szczegółowo opisanych w ofercie szkoleń na stronie www.operator-osz.pl (i podstronach), na które może się zapisać każda osoba zainteresowana danym tematem szkolenia.

4.    Uczestnik - osoba prywatna lub pracownik firmy, instytucji bądź organizacji, która zgłosiła chęć uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR i zawarła z tego tytułu odpowiednią umowę – dokonała prawidłowego zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu.
5.    Przesłanie zgłoszenia udziału w szkoleniu do Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszej Polityki Organizowania Szkoleń (regulaminu) co wynika z treści pełnomocnictwa.


§ 2

Zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu


1.   Warunkiem uczestnictwa:    

a) w szkoleniu jest:

- uzupełnienie formularza zapisu dostępnego na stronie każdego ze szkoleń na www.operator-osz.pl/szkolenia
- przesłanie mailem (biuro@operator-osz.pl) prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszenia- pełnomocnictwa (dot. UDT) /wniosku (dot. SEP), dostępnego na stronie internetowej https://operator-osz.pl/materialy-do-pobrania

2.    Po otrzymaniu formularza zgłoszenia, pracownik Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR skontaktuje się z Uczestnikiem za pośrednictwem poczty elektronicznej w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca szkoleniowego. Potwierdzenie rezerwacji następuje maksymalnie w ciągu 7 dni roboczych po otrzymaniu formularza zgłoszenia. Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR nie ponosi odpowiedzialności za błędy, awarie lub przerwy w funkcjonowaniu poczty elektronicznej Uczestnika szkolenia.

3.    Przesłanie formularza zgłoszeniowego jest równoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR a Uczestnikiem, a także niesie ze sobą obowiązek zapłaty za uczestnictwo w szkoleniu. Dla osób zapisujących się w dniu szkolenia równoznaczne z zawarciem umowy pomiędzy Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR a Uczestnikiem oraz zobowiązaniem do zapłaty 100% kwoty za kurs jest podpisanie listy obecności w pierwszym dniu szkoleniowym ( wykłady z teorii).

4.    Szkolenia otwarte są dostępne dla wszystkich zainteresowanych osób (pełnoletnich). Realizowane są według harmonogramu ustalonego przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR..

5.   Wplata zaliczki 500 zł jest równoznaczna z automatycznym udostepnieniem materiałów  profilu kursanta i nie podlega zwrotowi

6.    Osoby posiadające dofinansowanie, zgłaszają się na wybraną przez siebie usługę w Bazie Usług Rozwojowych:

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/dostawca-uslug/podglad?id=43068

Po dokonanym zapisie, O.S.Z. lub uczestnik kontaktuje się w celu uzupełnienia formalności (telefonicznie lub mailowo).


§ 3

Informacje organizacyjne dotyczące szkolenia


1.    Wszelkie informacje organizacyjne (miejsce szkolenia, harmonogram zajęć) standardowo Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR przesyła Uczestnikowi w formie elektronicznej  automatycznie po zapisie na wybrane szkolenie poprzez www.operator-osz.pl na adres e-mail wskazany przez Uczestnika w formularzu zgłoszenia.
2. W przypadku niezebrania ustalonej przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR minimalnej liczby Uczestników niezbędnej do realizacji danego szkolenia, Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR zastrzega sobie prawo do zmiany terminy szkolenia co jest równoznaczne do przedłużenia terminu przyjmowania zgłoszeń do momentu zebrania wymaganej liczby Uczestników lub do odwołania szkolenia.
3.    Kontrola wewnętrzna
Nie rzadziej niż raz w roku podczas prowadzonych szkoleń będzie dokonywana hospitacja zajęć, na przykładzie której ocenie zostanie praca trenera. Uwagi i spostrzeżenia wpisane zostaną w dziennik szkoleniowy
4.    Sytuacje nieoczekiwane 
Na pół godziny przed każdym szkoleniem pełnimy dyżur telefoniczny. W sytuacjach nieoczekiwanych (np. brak trenera) proszę dzwonić pod numer telefonu Organizatora szkolenia 570 909 908.


§ 4

Rezygnacja z uczestnictwa


1.    Rezygnację z uczestnictwa w szkoleniu niezależnie od przyczyny należy zgłosić w Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR w formie pisemnej: listem elektronicznym, lub pocztą najpóźniej 7 dni roboczych (z wyłączeniem sobót i niedziel oraz dni ustawowo wolnych od pracy) przed datą rozpoczęcia szkolenia (liczy się data wpływu oświadczenia o rezygnacji w formie pisemnej). Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR wysyła potwierdzenie otrzymania rezygnacji. Rezygnacje zgłoszone w innej formie lub terminie niż wyżej podane nie będą uwzględniane. Wniesiona opłata za egzamin nie podlega zwrotowi, jest zaliczana na poczet sporządzenia dokumentacji zgłoszeniowej do UDT/SEP na egzamin oraz dokumentacji związanej z wycofaniem Uczestnika ze szkolenia i egzaminu.

2.    Rezygnacja w późniejszym terminie tj. po zrealizowanych zajęciach teoretycznych wiąże się z koniecznością pokrycia przez Uczestnika 100% kosztów uczestnictwa w przedmiotowym szkoleniu. 100% kosztów obliczane jest od regularnej ceny szkolenia bez uwzględniania ewentualnych zniżek. .

3.    Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu w dniu jego rozpoczęcia spowoduje obciążenie Uczestnika pełnymi kosztami uczestnictwa.
4.    Rezygnacja z uczestnictwa w szkoleniu przez Uczestnika, który dokonał zgłoszenia w terminie krótszym niż 7 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia, spowoduje obciążenie Uczestnika pełnymi kosztami uczestnictwa.
5.    Zmiana terminu udziału w szkoleniu przez Uczestnika, jest traktowana tak samo jak rezygnacja z udziału w szkoleniu (w zakresie zmiany terminu udziału w szkoleniu obowiązują zasady ujęte w §4 pkt 1-4 niniejszej Polityki Organizowania Szkoleń -regulaminu).
6.    Nieodwołanie zgłoszenia i niewzięcie udziału w szkoleniu spowoduje obciążenie Uczestnika pełnymi kosztami uczestnictwa.


§ 5

Zmiana terminów szkoleń


1.    W przypadku szkoleń otwartych Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR zastrzega sobie możliwość odwołania lub przesunięcia terminu szkolenia w sytuacji, gdy nie zostanie osiągnięta wystarczająca liczba uczestników.

2.    Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR ma prawo odwołać zaplanowany termin szkolenia również w przypadku zaistnienia sytuacji losowych, których nie dało się wcześniej przewidzieć, takich jak czynniki pogodowe, nagła niedyspozycja trenera, nagła niedostępność sprzętu do szkolenia (awaria, usterka) wyznaczenie egzaminów przez UDT lub inne instytucje dla innych grup.

3.    Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR ma prawo odwołać EGZAMIN bez podania przyczyny w przypadku braku minimalnej ilości osób przystępujących do sprawdzenia kwalifikacji w sytuacji wynajmu sprzętu odpowiedniego do egzaminu (tj. suwnica, dźwig towarowo osobowy, dźwig budowlany, żuraw wieżowy, windy dekarskie) oraz w każdym przypadku zaistnienia sytuacji losowych, których nie dało się wcześniej przewidzieć, takich jak czynniki pogodowe, nagła niedyspozycja trenera, nagła niedostępność sprzętu do egzaminu (awaria, usterka).

4.    W przypadku odwołania szkolenia z winy Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR, wpłata zostaje zwrócona Uczestnikowi w całości lub zaliczona na poczet przeprowadzenia szkolenia w innym terminie. Organizator ma prawo odwołać szkolenie w każdej chwili.
5.    W przypadku odwołania szkolenia ze strony Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR, Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR nie ponosi żadnej odpowiedzialności finansowej lub prawnej za powstałe po stronie uczestnika koszty związane z uczestnictwem w szkoleniu, tj. rezerwację hotelu we własnym zakresie, zakup biletów komunikacji publicznej, transport.



§ 6

Zmiana trenera prowadzącego szkolenie


1.    W szczególnych przypadkach Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR zastrzega sobie prawo do możliwości zmiany trenera prowadzącego szkolenie i nie stanowi to zmiany warunków umowy. W takiej sytuacji trener realizujący zajęcia w zastępstwie, będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie trenerskie aby zapewnić odpowiedni poziom merytoryczny omawianych zagadnień.


§ 7

Zmiana miejsca szkolenia


1.    W szczególnych przypadkach Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji, w której odbędzie się szkolenie/egzamin, na obiekt o takim samym lub wyższym standardzie i nie stanowi to zmiany warunków umowy.


§ 7a

Zmiana terminu egzaminu

1.    Termin egzaminu wyznacza Urząd Dozoru Technicznego, o czym informuje firmę szkoleniową co najmniej 1,5 tygodnia wcześniej. Uczestnik szkolenia otrzymuje od O.S.Z. OPERATOR niezwłocznie informację o wyznaczonym dla niego terminie egzaminu, w formie smsa oraz telefonicznie. 

Zgodnie z Rozporządzeniem o trybie sprawdzania kwalifikacji, termin egzaminu można zmienić ( bądź odwołać) najpóźniej 3 dni robocze przed jego datą. Uczestnik szkolenia/firma kierująca pracownika na szkolenie do O.S.Z. OPERATOR o niemożliwości stawiennictwa się w wyznaczonym przez UDT terminie musi poinformować pisemnie ( mailowo na adres: biuro@operator-osz.pl) najpóźniej 3 dni robocze przed datą egzaminu ( max. do godz. 13:00), aby opłata za egzamin nie przepadła. Przekroczenie w/w terminu i niezachowanie formy pisemnej jest równoznaczne ze z przepadnięciem opłaty egzaminacyjnej. 

Pracownik O.S.Z. OPERATOR potwierdzi otrzymanie od Uczestnika informacji również w formie mailowej.

Kolejny termin egzaminu wyznacza UDT w ciągu kolejnych 30 dni roboczych, licząc od dnia zgłoszenia przez O.S.Z. zmiany terminu egzaminu.

O.S.Z. OPERATOR nie ma wpływu na terminy wyznaczane przez Urząd Dozoru Technicznego.

2.    Druga zmiana terminu egzaminu przez kursanta ( co zgodnie z procedurą UDT wiąże się z jego wycofaniem i ponownym zgłoszeniem, a Ośrodek naraża na dodatkowe koszty związane z księgowością) jest płatne dodatkowo 50 zł.


1.

§ 8

Warunki uczestnictwa. Koszt uczestnictwa w szkoleniu i warunki płatności


1.    Szkolenia otwarte prowadzone przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR są odpłatne

2.    Wysłanie zgłoszenia online lub formularza zgłoszeniowego mailem jest zobowiązaniem do dokonania opłaty szkoleniowej zgodnie z obowiązującym cennikiem na stronie www.operator-osz.pl oraz obowiązującej opłaty za egzamin UDT/SEP.

3.    Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją niniejszych warunków oraz upoważnia Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR do wystawienia faktury, bez składania podpisu przez osobę upoważnioną ze strony Uczestnika. Faktura zostanie przesłana pocztą elektroniczną na adres wskazany w formularzu zgłoszenia lub listownie, lub przekazana kursantowi podczas zajęć. Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej otrzymują paragon fiskalny.

4.    Obowiązującym sposobem płatności jest przedpłata przed szkoleniem kwoty zaliczki min. 50% wartości szkolenia oraz egzaminu UDT/SEP, w obowiązującej wysokości, chyba, że strony w formie pisemnej ustalą inaczej. 

Opłatę za udział w szkoleniu należy uiścić przelewem na rachunek bankowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR nr: 43 1140 2004 0000 3002 7934 0092 prowadzony przez mBank nie później niż 7 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia (chyba, że zapis nastąpił później, to max. w przeddzień szkolenia, lub gotówką w dniu szkolenia), zaznaczając na przelewie nazwę instytucji, imię i nazwisko Uczestnika oraz tytuł szkolenia. 

W przypadku dokonania wpłaty po czasie, o którym mowa w zdaniu powyższym, Uczestnik zobowiązany jest do czasu rozpoczęcia szkolenia przesłać pocztą elektroniczną potwierdzenie zrealizowanego przelewu lub dokonać opłaty w dniu szkolenia w biurze Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR gotówką w odliczonej kwocie..

5.    Brak wpłaty w wyznaczonym terminie nie jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w szkoleniu. W przypadku braku opłaty na 7 dni roboczych przed terminem szkolenia, faktura proforma/dane do wpłat umożliwiająca dokonanie płatności zostanie przesłana Uczestnikowi na adres email w wersji elektronicznej wraz z informacjami organizacyjnymi, chyba, że zapis na szkolenie nastąpił na mniej niż 7 dni roboczych, wtedy szkolenie można opłacić na takich samych zasadach lub gotówkowo w pierwszym dniu szkolenia.

W przypadku braku wpłaty, instruktor ma prawo odmówić potencjalnemu Uczestnikowi udziału w zajęciach i informuje go o kolejnym możliwym terminie, jeśli ten jest ustalony.

6.    Opłata obejmuje koszt uczestnictwa w szkoleniu w siedzibie Ośrodka Szkolenia Zawodowego OPERATOR: materiały szkoleniowe, testy online, przekąski (ciastka, kawa, herbata, woda) oraz dokument potwierdzający udział w szkoleniu – wystawiany na życzenie Uczestnika ( w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia szkolenia) . Opłata nie obejmuje kosztów dojazdu i noclegu uczestników szkolenia chyba, że oferta konkretnego szkolenia stanowi inaczej. W przypadku szkoleń organizowanych w firmach/zakładach opłata obejmuje koszt prowadzenia szkolenia, oraz materiały szkoleniowe i sporządzanie dokumentacji zgłoszeniowo egzaminacyjnej (dot. pierwszego zgłoszenia). Opłata nie obejmuje późniejszy ewentualnych zmian zleconych przez firmę dot. np. zamiany Uczestnika szkolenia, rezygnacja, zmiana terminu egzaminu itp. co wiąże się ze sporządzeniem dodatkowej dokumentacji. Zmiany w dokumentacjach po zgłoszeniu do urzędów/ instytucji są obciążone dodatkowo płatną kwotą 100 zł / h netto przy czym minimalna stawka godzinowa wynosi: 1 h.

7.    Uczestnictwo Instruktora z Ośrodka Szkolenia Zawodowego „OPERATOR” na czas egzaminu UDT w firmie zewnętrznej zlecającej przeprowadzenie szkolenia dla swoich pracowników, jest dodatkowo płatne i zostaje wycenione każdorazowo indywidualnie, w zależności od warunków, dojazdu, ilości osób, oraz przybliżonego czasu trwania egzaminu.

8.    Ośrodek oferuje nieobowiązkowe, odpłatne powtórki przed egzaminem, jeśli termin okaże się być odległy od szkolenia. Płatne 150 zł / h oraz, jeżeli zachodzi taka potrzeba to dodatkowo wynajem sprzętu - dotyczy szkoleń organizowanych na zlecenie firm niewynikających z warunków umowy. 

9.    Kursant tzw. indywidualny otrzymuje jednorazowe powiadomienia smsowe na podany przez siebie numer telefonu. Przypomnienia dotyczą: rozpoczęcia kursu, terminu praktyki, płatności, daty godziny i miejsca egzaminu UDT/SEP, informacja o możliwości odbioru zaświadczenia. Informacje wysyłane są jednorazowo, bez ponownych przypomnień. OSZ nie ponosi odpowiedzialności za błędnie wprowadzony do systemu przez kursanta w Strefie Kursanta numer telefonu, co uznaje się za równoznaczne za brak możliwości kontaktu z kursantem. Na liście obecności każdego kursu teoretycznego kursant ma obowiązek podać swój numer telefonu w miejscu do tego przeznaczonym w tabeli, bez wezwania przez wykładowcę.

Biuro odpisuje na smsy tylko w godzinach pracy biura tj. dni robocze godz. 8:00 – 16:00, biuro nie ma obowiązku odpisywać/oddzwaniać w weekendy, a telefon biurowy może być wyłączony.

Każdy kursant ma odpowiednio wcześniej należycie zadbać o uzyskanie informacji dot. daty i godziny egzaminu, miejsca szkolenia praktycznego, jeśli takowej informacji nie otrzymał przez dłuższy czas. OSZ zwraca szczególną uwagę na to, że miejsce praktyki jest zawsze przez Instruktora wskazywane na każdych wykładach oraz w smsach i różni się od miejsca zajęć teoretycznych..

10.    Kurs obejmuje każdorazowo ustaloną ilość godzin szkolenia z właścicielem Ośrodka.

11.    Praktyka: umawiana indywidualnie z Uczestnikiem po zrealizowaniu zajęć teoretycznych ( w wyjątkowych sytuacjach, po uzgodnieniu z Uczestnikiem, przed teorią). Pracownik OSZ kontaktuje się telefonicznie z Uczestnikiem w sprawie wyboru wolnych terminów na realizację zajęć praktycznych. 

OSZ nie gwarantuje wolnych terminów praktyk na 14 dni przed datą egzaminu. OSZ w takim przypadku nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości zrealizowania praktyki, jeśli Uczestnik nie zapisał się na podane przez pracownika OSZ wolne terminy.

Okres 14 dni przed egzaminem przeznaczony jest jedynie na max. 3-godzinne, nieobowiązkowe powtórki praktyk, które mogą być przeprowadzone grupowo. W tym czasie nie przeprowadza się 1-szych zajęć praktycznych z uwagi na ryzyko braku wolnych terminów lub dostępności instruktorów, warunki atmosferyczne. Dopuszcza się, po uzgodnieniu z OSZ wykonanie pierwszych i kolejnych godzin szkolenia praktycznego na krócej niż 14 dni przed datą egzaminu UDT. Zaznaczając iż każdorazowo OSZ musi wyrazić na to zgodę analizując kalendarz czy będzie możliwe przeprowadzenie szkolenia.

Terminy są elastyczne, dni robocze 8:00-16:00 ( wybrane dni poniedziałki-piątki 8:00-19:00,) w miarę dostępności – należy mieć na uwadze, że na bieżąco zapisują się uczestnicy, a kolejność wykonywanych połączeń przez pracownika OSZ jest losowa. Uczestnik może samodzielnie się skontaktować w celu rezerwacji miejsca. 

Kursant który nie zrealizuje praktyki z powodu wielokrotnego odmówienia zajęć praktycznych, nie może podejść do egzaminu z powodu braku umiejętności obsługi urządzeń, co może stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia i uszkodzenia mienia. W takim przypadku opłata egzaminacyjna przepada z powodu wymogów rozporządzenia w sprawie trybu sprawdzania kwalifikacji.

Liczba godzin zajęć praktycznych w przypadku wózków jezdniowych wynosi do 8h. 

W przypadku niewykorzystania wszystkich godzin pozostałe godziny przepadają, cena kursu nie ulega obniżeniu. W przypadku żurawi HDS, samojezdnych i podestów jest nielimitowana aż do dnia pierwszego egzaminu. Pozostałe szkolenia praktyczne – trwają ok. 4-8h dla grupy.

W przypadku niestawienia się na umówiony termin praktyczny i niepoinformowania OSZ OPERATOR minimum 1 dzień wcześniej obowiązuje opłata 80 zł za każdą umówioną i niezrealizowaną godzinę ( w przypadku wózków, godziny przepadają). Wtedy można umówić się na kolejne bezpłatne godziny. 

Instruktor podczas szkolenia praktycznego ma obowiązek zaczekać na kursanta 20 minut od godziny rozpoczęcia zajęć ( zajęcia nie podlegają wydłużeniu za czas spóźnienia). Po tym czasie instruktor może opuścić plac, a godziny szkolenia praktycznego przepadają tj. kursant jest zobowiązany do opłaty w/w 80 zł. Instruktor nie ma obowiązku wracać na plac po telefonicznym powiadomieniu przez kursanta, że ten stawił się już na placu spóźniając się powyżej 20 min. Wyjątek stanowi, iż kursant powiadomi instruktora lub biuro ( w godzinach pracy biura 8:00-16:00 dni robocze) o dłuższym spóźnieniu. Jeśli grafik zajęć na to pozwala, zajęcia rozpoczną się z opóźnieniem wynikającym z winy kursanta.

Kursant ma obowiązkowo zapoznać się przed dniem pierwszej praktyki z udostępnionym mu filmem z tzw. „obsługi codziennej urządzenia” oraz przygotować się teoretycznie z materiałów udostępnionych na wykładach, gdyż zajęcia praktyczne polegają na manualnej obsłudze urządzenia, a nie nadrabianiu zaległości teoretycznych wynikających z nieprzygotowania się kursanta do zajęć.

12.    Zgłoszenie na poprawkowe egzaminy jest dodatkowo płatne za egzamin (zgodnie z ogłoszoną przez UDT opłatą) oraz za sporządzenie dokumentacji w kwocie 100 zł netto (123,00 zł z VAT). W sytuacji konieczności wynajmowania sprzętu tj. dodatkowych kosztów, każdorazowo usługa zostaje wyceniona indywidualnie.

W cenie 1 egzaminu poprawkowego jest bezpłatne powtórzenie wykładów, o ile takie szkolenie teoretyczne przed egzaminem jest przewidziane w harmonogramie (tj. szkolenie ogłoszone dla nowych grup). Lekcje praktyczne przed egzaminem poprawkowym są dodatkowo płatne. Każda kolejna godzina lekcyjna (45 minut) powtórki praktyki kosztuje 80 zł ( w przypadku suwnic 250 zł, a żurawi samojezdnych i wózków specjalizowanych: 150 zł). 

13.    Szkolenia zw. z VAT na zasadzie art. 43 ust. 1 pkt 29 a Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

14.    Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw. W przypadku jednostek budżetowych akceptujemy płatność po zrealizowanym szkoleniu. Egzaminy UDT/SEP, niezbędna przedpłata, jeśli nie ustalono inaczej.

15.    Fakturowanie:

w przypadku dokonania przedpłaty za usługę szkoleniową, oryginał faktury zostanie wysłany Uczestnikowi pocztą elektroniczną po zaksięgowaniu środków na rachunku bankowym Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR. W przypadku paragonu, paragon fiskalny wydawany jest po zaksięgowaniu środków na koncie, możliwość odbioru w każdej chwili w godzinach pracy biura, tylko w dni robocze.

w przypadku Uczestników, z którymi uzgodniono płatność po zrealizowanym szkoleniu, oryginał faktury z 7-dniowym terminem płatności, zostanie wysłany pocztą elektroniczną w ostatnim dniu szkolenia.

standardowo każda faktura zawiera następujące informacje: dane nabywcy zamieszczone w formularzu zgłoszenia, liczbę oraz nazwiska Uczestników szkolenia, tytuł oraz termin szkolenia, koszt jednostkowy oraz całościowy, oraz podstawę prawną zw. z VAT.

w sytuacji, gdy na fakturze powinny zostać uwzględnione dodatkowe informacje, Uczestnik jest zobowiązany do pisemnego powiadomienia Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR o tej konieczności maksymalnie na 2 dni robocze przed terminem rozpoczęcia się szkolenia.

Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR nie odpowiada za błędy w danych zawartych w wystawionych fakturach, w przypadku wskazania przez Uczestnika w formularzu zgłoszenia błędnych danych niezbędnych do wystawienia faktury.

16.    Nadpłata. 

Cennik podany jest każdorazowo w informacji telefonicznej, e-mailowej oraz umieszczony w OSZ Operator w sekretariacie w widocznym miejscu. W przypadku nadpłaty ( np. zaokrąglenie opłaty za egzamin do pełnych ZŁ) jest ona zaliczana na poczet kursu, a w przypadku jednorazowego uregulowania całości do zaokrąglonych zł, lub braku możliwości zaliczenia nadpłaty na poczet innej usługi różnica nie będzie zwracana.

Kursant zna dokładne ceny przed zapisaniem się na szkolenie i powinien mieć przygotowaną odliczoną kwotę tj. liczy się z tym, że obsługujący może nie mieć wydać reszty w dniu płatności. 

17.    Wysyłka uprawnień: domyślną formą odbioru wszelkich zaświadczeń i dokumentacji odbywa się osobiście przez Uczestnika lub osobę upoważnioną ( za pisemnym upoważnieniem).

Istnieje możliwość wysyłki, która jest odpłatna. Aktualny cennik stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.


§ 9

Odpowiedzialność


1.    Każdy Uczestnik ponosi całkowitą odpowiedzialność za sprzęt na którym odbywa szkolenie oraz egzamin praktyczny. W przypadku uszkodzenia, w związku z niezastosowaniem należytej ostrożności, Uczestnik zobowiązany jest do pokrycia 100% kosztów naprawy sprzętu oraz pokrycia przestoju lub wynajęcia sprzętu na czas naprawy i do pokrycia strat.


§ 10 

Polityka rabatowa


1.    Przy zgłoszeniu 3 uczestników polityka rabatowa OPERATOR przewiduje 10% zniżkę dla trzeciego uczestnika.

2.    Przy zgłoszeniu 4 lub więcej uczestników polityka rabatowa OPERATOR – wycena indywidualna.

3.    Przy zgłoszeniu 5 znajomych, którzy uiszczą pełny koszt kursu – Uczestnik polecający otrzymuje kurs gratis ( egzamin podlega opłaceniu przez Uczestnika)

4.    Rabat na trzeci kurs 10%. Rabat obowiązuje od ceny najtańszego kursu realizowanego przez Uczestnika. Więcej kursów – wycena indywidualna..

5.    Polityka rabatowa obowiązuje uczestników zgłoszonych na to samo szkolenie w tym samym terminie.

6.    Wymienione zniżki nie sumują się z innymi rabatami oferowanymi przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR w dniu dokonania rezerwacji.

7.    Polityka rabatowa i akcje promocyjne ( tymczasowe obniżenie cen kursów) nie obowiązuje w przypadku szkoleń dofinansowanych (w ramach m.in. KFS, BUR, KKZ, MBON itp.).


§ 11

Konsultacje poszkoleniowe


1.    W ramach szkoleń otwartych Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR zapewnia Uczestnikom możliwość korzystania z indywidualnych konsultacji po szkoleniu.

2.    Forma konsultacji: kontakt mailowy, telefoniczny, Teams.

3.    Czas trwania konsultacji: do 2 miesięcy po zrealizowanym szkoleniu.

4.    Czas oczekiwania na odpowiedź eksperta: standardowo do 7 dni roboczych (czas oczekiwania może się wydłużyć w przypadku niedostępności eksperta).

5.    W ramach konsultacji poszkoleniowych trenerzy Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR nie udzielają porad prawnych.

6.    Wszystkie przygotowane przez ekspertów OPERATROR odpowiedzi w ramach konsultacji poszkoleniowych służą wyłącznie uzupełnieniu wiedzy zdobytej podczas szkolenia i mają charakter informacyjny.

7.    W przypadku zapytań wykraczających poza program zrealizowanego szkolenia, eksperci Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR nie są zobligowani do udzielenia odpowiedzi.

 

§ 12

Prawa autorskie


1.    Szkolenia, programy szkoleń, materiały szkoleniowe oraz wszelkie utwory i metody prezentowane podczas szkoleń oferowanych przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR, podlegają ochronie prawnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2.    Uczestnik poprzez udział w szkoleniach nie nabywa jakichkolwiek praw do rozporządzania autorskimi prawami majątkowymi, którymi objęte są szkolenia, programy szkoleń, materiały szkoleniowe oraz wszelkie utwory i metody prezentowane podczas szkoleń.

3.    Kursant, pod rygorem kary finansowej, nie może udostępniać filmów szkoleniowych osobom nieuczestniczącym w szkoleniu w O.S.Z. OPERATOR.

4.    Uczestnik szkolenia wyraża zgodę na użyczenie swojego wizerunku na zdjęciach i filmach wideo nagranych podczas szkoleń, w których uczestniczył i nie rości sobie praw finansowych ani żadnych innych do ich publikacji na stronie: www.operator-osz.pl, na profilu na portalu Facebook i Instagram: operator_osz, oraz w materiałach marketingowych Organizatora i prowadzącego szkolenie.

5.    Wykonywanie zdjęć i nagrywanie materiałów wideo przez uczestnika podczas szkoleń organizowanych przez O.S.Z. OPERATOR jest dopuszczalne wyłącznie za uprzednią zgodą prowadzącego konkretne szkolenie.


§ 13

Reklamacje


1.    Kursant może składać reklamacje dotyczące przebiegu szkolenia w firmie O.S.Z. OPERATOR w formie pisemnej, najpóźniej w terminie 14 dni od daty zakończenia danego szkolenia na adres firmowy: ul. Trembeckiego 11 B, 35-234 Rzeszów lub elektronicznie na adres e-mail biuro@operator-osz.pl

2.    Kursant może składać reklamację dotyczącą innego zdarzenia niż przebieg szkolenia, np. problem z płatnością, fakturą, dofinansowaniem - w formie pisemnej na adres firmowy: ul. Trembeckiego 11 B lub elektronicznie na adres e-mail biuro@operator-osz.pl w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia powstania zdarzenia reklamacyjnego.

3.    Reklamacja powinna zawierać: imię i nazwisko Uczestnika, adres zamieszkania lub siedziby firmy, informacje dotyczące reklamacji (nazwa szkolenia, data szkolenia), uzasadnienie reklamacji, oczekiwania Uczestnika wobec Organizatora z tytułu reklamacji (proponowane rozwiązanie).

4.    Wszelkie protesty i reklamacje będą rozpatrywane w terminie do 30 dni od daty ich otrzymania.

5.    Uczestnik ma możliwość odwołania się od decyzji Organizatora w ciągu 7 dni od dnia otrzymania pisma..

6.    O.S.Z. OPERATOR prowadzi rejestr reklamacji.

7.    Wszelkie kwestie sporne, mogące powstać na tle niniejszego Regulaminu, strony będą starały się rozwiązać polubownie.


§ 14

Postanowienia końcowe


1.    Ośrodek Szkolenia Zawodowego OPERATOR zastrzega sobie prawo do zmiany Polityki Organizowania Szkoleń (regulaminu) z wcześniejszą zapowiedzią na stronie internetowej www.operator-osz.pl

2.    Przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego jest równocześnie potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją niniejszej Polityki Organizowania Szkoleń (regulaminu).

3.    Uczestnicy zgłaszający się na szkolenia otwarte są zobligowani do przestrzegania niniejszych przepisów dotyczących usług szkoleniowych.

4.    Uczestnik oświadcza, iż po ukończeniu szkolenia/kursu zdobytą wiedzę i kwalifikacje będzie wykorzystywał do wykonywania określonego zawodu.

5.    O.S.Z. OPERATOR gwarantuje ochronę danych osobowych i przestrzega RODO (szczegółowe informacje w oddzielnym dokumencie).

6.    Regulamin obowiązuje od dnia ogłoszenia tj. 15.02.2021r.